X Factor

Anasayfa X Factor

X Factor

Anasayfa X Factor
Enerjinin X Faktörü

Maxxen, BESS olarak ifade edilen batarya enerji depolama sistemlerinin en yaygın kullanılan teknolojisi LFP (Lityum Demir Fosfat) hücrelerinden enerji depolama konteyner üretilmesi amaçlanmaktadır. Bunun için gerekli üretim teknolojileri incelenmiş ve hata payını minimuma indirecek, tam otomatik üretim hattının üretimde kullanılması için gerekli çalışmalar tamamlanmıştır.

 

Kalitenin ve güvenliğin en üst düzeyde olması gereken enerji depolama sistemlerinde aktif dengeleme özelliğine sahip BMS (Batarya Yönetim Sistemi) geliştirilmesi, termal izleme ve kontrol ve soğutma sistemleri ve diğer teknolojiler üzerine AR-GE faaliyetleri de yürütülecektir. Maxxen zaman içerisinde şebeke ölçekli enerji depolama sistemlerinden C&I (Endüstriyel ve Ticari) çözümlerine ve evsel ürünlere varan yaygın bir kullanım alanına sahip enerji depolama ürünleriyle ürün gamını zenginleştirmeyi de hedeflemektedir.

Enerjinin X Faktörü

Maxxen Fabrikası, Aydın Ortaklar OSB’de, 10.000 metrekare alana kurulu yağmur suyu hasadı, proses atıkları geri dönüşümü, çatı GES sistemi ve sera alanı ve benzeri teknolojileri barındıran akıllı bir bina olarak inşa edilecek. Dış görünümü geleceğin teknolojisi ile paralel tasarlanan binamızın dış cephesi BIPV (solar cam) ile kaplanarak karbon nötr bir bina olarak 2024 yılında faaliyete başlayacak.

Uygulama Alanları

Maxxen Batarya Depolama Teknolojileri ile Geleceği Şekillendirin!

Maxxen, geniş bir yelpazede uygulama alanları sunarak enerji depolama ve yönetiminde çığır açan bir rol oynamaktadır. Bu teknolojiler, enerji sektörünün geleceğini şekillendirerek sürdürülebilir enerji kullanımını desteklemekte ve enerji talep ve arzının dengelemesine yardımcı olmaktadır.

 

Endüstriyel, tesisler, ticari yapılar ve konutlar için kesintisiz güç sağlama ihtiyacı giderek artmaktadır. Maxxen, elektrik kesintileri sırasında depoladığı enerjiyi devreye sokarak kesintisiz güç temin eder. Böylece üretkenliği artırır ve kritik sistemlerin çalışmasını sağlar.

icon
Şebeke ölçekli

  • X Yenilenebilir enerji santrallerine akuple (RES+GES)
  • X Mikro şebeke
  • X Frekans regülasyonu

icon
Tüketim noktasına tümleşik

  • X C&I çözümleri
  • X DC hızlı şarj istasyonlarına akuple sistemler
  • X Ev tipi uygulamalar

Ürünler

İletişim Formu

X

Kişisel verilerinizin Maxxen tarafından işlenme amaçları hakkında daha detaylı bilgi için  Çerez Politikası Metni’ni okumanızı tavsiye ederiz.